Zamknij

Koronawirus w uzdrowisku w Ciechocinku. Zakażony jeden z kuracjuszy

21.08.2020 14:24
Ciechocinek
fot. Szpital Uzdrowiskowy nr IV w Ciechocinku/Google Street View

U jednej z osób przebywających w szpitalu uzdrowiskowym w Ciechocinku zdiagnozowano koronowirusa. Obiekt natychmiast odizolowano, a także wszczęto odpowiednie procedury, polegające na przebadaniu zarówno kuracjuszy, jak i pracowników placówki. 

Sprawa dotyczy Szpitalu Uzdrowiskowego Nr IV ("Dom Zdrojowy") w słynnym mieście-uzdrowisku Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie). Przeprowadzane są tam testy na obecność koronawirusa wśród personelu oraz kuracjuszy. Jeden z nich miał wynik dodatni. 

Obiekt został natychmiast odizolowany, zaś pracownicy oraz kuracjusze poddani badaniom wymazowym w kierunku obecności koronawirusa. Wszyscy pacjenci pozostają w swoich pokojach, do których dostarczane są im posiłki

- możemy przeczytać w komunikacie Uzdrowiska Ciechocinek S.A. opublikowanym na Facebooku. Spółka informuje także, iż wdrożyła wszelkie "procedury i zasady zapobiegania zakażeniom" i że "wszyscy Goście tuż przed rozpoczęciem pobytu poddawani są obowiązkowym testom na obecność koronawirusa".

Zobacz także

Przypomnijmy, że w piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 903 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To największy dzienny przyrost zachorowań od początku epidemii. Poinformowano także o śmierci 13 osób. Aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 60281 zakażeń i 1938 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Facebook