Obserwuj w Google News

Cmentarze będą zamknięte w dniu Wszystkich Świętych? Rzecznik MZ komentuje

2 min. czytania
14.10.2020 17:47
Zareaguj Reakcja

Cmentarze będą zamknięte w dniu Wszystkich Świętych? Tego obawia się bardzo wielu Polaków, którzy planują niedługo odwiedzić groby swoich bliskich. - Obecnie nikt nie przewiduje zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, ale rozłóżmy w czasie nasze wyjazdy na groby najbliższych - uspokajał w trakcie środowej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Jakub Kaminski/East News

Cmentarze będą zamknięte w dniu Wszystkich Świętych z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa? - Obecnie nikt nie przewiduje zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, ale rozłóżmy w czasie nasze wyjazdy na groby najbliższych – zaapelował w środę w czasie briefingu rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"To co możemy robić, to apelować do Polaków, żeby rozłożyć te wyjazdy na tydzień przed (dniem Wszystkich Świętych – red.) – tłumaczył w kontekście zbliżającego się 1 listopada. Dodał też, że "na chwilę obecną nikt nie przewiduje zamykania cmentarzy". W tym roku 1 listopada przypada w niedzielę.

Trzaskowski zaapelował do Morawieckiego. Chodzi o zbliżające się święta

Odnosząc się do kolejnego najwyższego dobowego przyrostu nowych zakażeń, który zanotowano w środę – 6526 i zgonów – 116, podkreślił, że pod uwagę brane są różne scenariusze, jeśli chodzi o dodatkowe obostrzenia.

Cmentarze zamknięte 1 listopada? "Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania"

- Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania. To nie jest tak, że bierzemy pod uwagę jedno rozwiązanie, które ma wejść w życie, jeśli te przypadki będą rosnąć – zaznaczył.

Zamkną cmentarze na 1 listopada? Gowin odpowiada

Uzupełnił, że w czwartek po publikacji codziennej statystki zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Wirusolog: jeśli ruszymy masowo na groby, za rok będzie ich więcej

- I tutaj pod kierunkiem pana premiera będą zapadać kolejne decyzje. Na pewno ten wachlarz możliwości do wprowadzenia jest dość długi – podkreślił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadiozET.pl/PAP