Zamknij

Koronawirus w żłobku. Zakażone dziecko, podopieczni i dorośli na kwarantannie

24.08.2020 12:11

Koronawirus w miejskim żłobku w Bielsku-Białej (woj. śląskie). Uczęszczające tam dziecko uzyskało dodatni wynik testu na Covid-19. Inne dzieci z jego grupy oraz dorośli, którzy mieli styczność z zakażonym, trafili na kwarantannę – zakomunikował w poniedziałek bielski magistrat.

żłobek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Informacja z Sanepidu o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa napłynęła do żłobka w poniedziałek. Jego dyrektor – jak głosi komunikat magistratu – natychmiast „uruchomił stosowne procedury”.

Zobacz także

Koronawirus w żłobku. Kwarantanna dla dzieci i dorosłych

Zarówno podopieczni z grupy, do której uczęszczało dziecko, jak i dorośli, mający kontakt z zakażonym, zostali skierowani na kwarantannę.

Wszystkie obiekty i urządzenia, z którymi członkowie grupy mieli kontakt, zostaną natychmiast zdezynfekowane

– podał magistrat.

Jak dodano, pozostałe grupy, przy zachowaniu wprowadzonych reżimów sanitarnych, funkcjonują bez zmian. "Dalsze działania w tej kwestii będzie prowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej" – głosi komunikat.

W trosce o zdrowie dzieci i opiekunów dyrekcja żłobka zaapelowała do rodziców, aby w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zachorowania na Covid-19, niezwłocznie o tym ją informowali.

Według najnowszych danych sanepidu w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń – badania potwierdziły koronawirusa w sumie u 19 tys. 811 osób (o 98 więcej niż w niedzielę). Liczba ozdrowieńców wzrosła minionej doby o 100 – do 17 tys. 15. W regionie zmarło 460 osób. Hospitalizowanych są 274 osoby z zakażaniem lub podejrzeniem zakażenia.

loader

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP