Zamknij

Ostateczna decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Czarnek wydał oświadczenie

07.01.2021 17:52
Powrót do szkoły
fot. Julian Sojka/East News

Jutro będziemy ostatecznie decydować na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jakie wydajemy rekomendacje dla dyrektorów szkół i kiedy myślimy o powrocie dzieci z klas I-III do szkół – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Resort edukacji i nauki poinformował, że w czwartek minister Przemysław Czarnek wraz z członkami kierownictwa resortu wziął udział w serii spotkań dotyczących przygotowań do ewentualnego powrotu uczniów klas I-III do szkół, zależnie od sytuacji epidemicznej, a także procesu testowania nauczycieli.

Czarnek - który spotkał się m.in. z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi i z kuratorami oświaty - zwrócił uwagę na to, że w czwartek nastąpił wzrost zachorowań – ponad. 12 tys. nowych potwierdzonych przypadków.

Zobacz także

 - Więc nie mówimy o stabilnej sytuacji, dlatego musimy mieć na to wzgląd. I dlatego jutrzejsze dane dotyczące zachorowań będą również decydowały o tym, jakie będą te warunkowe rekomendacje dla dyrektorów szkół – zaznaczył w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Dodał, że jako rząd w piątek będą "ostatecznie decydować na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jakie wydajemy rekomendacje dla dyrektorów szkół i kiedy myślimy o powrocie dzieci z klas I-III do szkół". 

RadioZET.pl/PAP