Zamknij

Koronawirus paraliżuje Lewicę, 3 osoby zakażone. "Któryś z nas musiał prądkować"

19.01.2021 11:51
Włodzimierz Czarzasty i Tomasz Trela
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Trzech parlamentarzystów Lewicy jest zakażonych koronawirusem. W przeddzień obrad Sejmu zamknięto pomieszczenia klubowe. PAP podaje, że na dwudniowym posiedzeniu Lewicę będzie reprezentować ograniczone grono osób.

Koronawirus wśród polityków SLD. Pierwszy o zakażeniu poinformował za pośrednictwem Twittera wiceszef klubu Lewicy, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela. "Niestety POZYTYWNY. Uważajcie na siebie, to dziadostwo dopada w najmniej oczekiwanym momencie! #COVID19" - przekazał w mediach społecznościowych poseł.

Trzech polityków Lewicy z koronawirusem. Część parlamentarzystów czeka na test

O chorobie poinformował także w poniedziałek szef Sojuszu wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. "Uprzejmie informuję, że niestety mam pozytywny wynik koronowirusowy. Jestem na kwarantannie. Uciekałem przed tym świństwem prawie rok. Wynik dostałem przed chwilą. Trzymajcie się!!!" - napisał na Twitterze.

Trzecim zakażonym jest szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański (także SLD). W rozmowie z PAP przyznał, że o zakażeniu dowiedział się w poniedziałek. - Zarówno ja, jak i Tomasz Trela byliśmy na spotkaniu u pana marszałka (Czarzastego) w czwartek. Podejrzewam, że któryś z nas musiał już prądkować - powiedział Szczepański. Jak dodał, czuje się kiepsko i we wtorek miał temperaturę 38,5 st.

Część posłów, którzy uczestniczyli m.in. w środowym zarządzie SLD, czy brali w czwartek udział w spotkaniach u wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego, przebywa na kwarantannie lub czeka na test. Tak jest m.in. w przypadku sekretarza generalnego SLD Marcina Kulaska, który z objawami grypowymi czeka na wynik badań.

Jak przekazał sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek, we wtorek zamknięto pomieszczenia Lewicy w Sejmie, aby je odkazić, aby mogły działać w dniach posiedzenia Sejmu, które startuje od środy. - Na obradach będziemy działać w ograniczonym składzie - powiedział. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C