Zamknij

Prezydent Suwałk ma koronawirusa. Wystąpiły u niego objawy Covid-19

25.09.2020 08:57

Koronawirus w Polsce. Prezydent Suwałki, Czesław Renkiewicz jest zakażony SARS-CoV-2. U polityka pojawiły się objawy Covid-19, przebywa on jednak na kwarantannie w domu.

Czesław Renkiewicz
fot. East News/MICHAL KOSC

Koronawirus. Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że poprzedniej doby zdiagnozowano 1136 przypadków SARS-CoV-2. To największy dobowy przyrost od początku pandemii w Polsce. Urząd Miejski w Suwałkach przekazał także, że koronawirusem zaraził się prezydent miasta, Czesław Renkiewicz.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz zarażony koronawirusem

Suwalski ratusz opublikował komunikat, w którym przekazał, że Czesław Renkiewicz od 23 września przebywa w domu. "Informujemy, że w czwartek (24 września) w wyniku przeprowadzonego testu na obecność tzw. koronawirusa został on wykryty u Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk. Prezydent czuje się dobrze i przebywa w domu" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

U prezydenta Suwałk od kilku dni utrzymują się także objawy Covid-19 - kaszel, dreszcze, a także ból mięśni oraz gorączka (w przypadku Renkiewicza jest ona niewysoka). Ratusz poinformował także suwalski sanepid, który ma podjąć dalsze działania w tej sprawie.

loader

RadioZET.pl/um.suwalki.pl