Zamknij

Całe przedszkole na kwarantannie. Cztery zakonnice zakażone koronawirusem

15.09.2020 18:27
Koronawirus w przedszkolu
fot. Przedszkole sióstr nazaretanek w Częstochowie/Google Street View

Koronawirus w Polsce. Cztery zakonnice zakażone oraz 131 osób (w tym dzieci) przebywających na kwarantannie - to bilans koronawirusa w jednym z częstochowskich przedszkoli. Placówka już w poniedziałek zawiesiła działalność. 

Koronawirus w Polsce. O sprawie od poniedziałku informuje częstochowska "Gazeta Wyborcza". Wtedy wiadomo było o dwóch zakażonych siostrach z Przedszkola Publicznego Sióstr Nazaretanek w Częstochowie oraz 42 osobach z personelu, które miejscowy sanepid wysłał na kwarantannę. Placówka zawiesiła wówczas swoją działalność. 

Częstochowa. Koronawirus w przedszkolu. Cztery zakonnice zakażone, 131 osób na kwarantannie

We wtorek ujawniono najnowsze informacje w tej sprawie. Jak podaje "GW' - powołując się na dane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie - koronawirusa stwierdzono u dwóch kolejnych zakonnic, a na kwarantannie przebywa już łącznie 131 osób, w tym uczęszczające tam dzieci, które miały kontakt z zakażonymi oraz ich rodzice. 

Zobacz także

Przypomnijmy, że w we wtorek 15 września Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 605 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz poinformowało o śmierci 24 osób. Od początku pandemii koronawirusem zanotowano w naszym kraju 75134 zakażeń oraz 2227 zgonów. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/czestochowa.wyborcza.pl