Zamknij

Darłówko. Proboszcz ma koronawirusa, kościół i klasztor zamknięte

27.09.2020 17:47
Darłówko
fot. Google Street View

W związku ze zdiagnozowaniem COVID-19 u proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku, kościół i klasztor zostały zamknięte do odwołania – poinformowała w niedzielę parafia na profilu społecznościowych.

W komunikacie, który parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku, umieściła na Facebooku, podano, że u o. Sebastiana, proboszcza parafii, zdiagnozowano koronawirusa. Klasztor franciszkanów konwentualnych i kościół zostały zamknięte do odwołania.

Według przekazanych informacji o. Sebastian czuje się dobrze i przebywa w klasztorze. Parafia prosi jednocześnie wszystkie osoby, które od 17 września miały kontakt z proboszczem, o zgłoszenie się do właściwego dla miejsca zamieszkania sanepidu. Ta prośba dotyczy ministrantów, scholi, grupy bierzmowania i wszystkich osób postronnych.

Zobacz także

W województwie zachodniopomorskim w niedzielę odnotowano 57 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę liczba zakażonych wyniosła 51, w piątek – 61. W sumie w tym regionie potwierdzono COVID-19 u 1655 osób, z których 31 zmarło. 

Zobacz także

Przypomnijmy, że w niedzielę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1350 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci ośmiu osób. Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 87330 osób, zanotowano także 2432 ofiary śmiertelne. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/Facebook