Zamknij

Koronawirus. Co z 1 listopada? ”Rząd rozważa dodatkowe dni wolne od pracy”

12.10.2020 20:28
Wszystkich Świętych
fot. Jan Bielecki/East News

Dodatkowe dni wolne od pracy w okolicy Wszystkich Świętych to według rzecznika GIS pomysł, nad którym debatuje rządowy zespół zarządzania kryzysowego. - Ja bym ostrożnie podchodził do zwiększenia dni wolnych - odpowiada rzecznik resortu zdrowia. 

Z powodu gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce rozgorzała dyskusja o obostrzeniach na cmentarzach 1 listopada. Obecnie obowiązuje tam nakaz noszenia maseczek. Czy obostrzeń na Wszystkich Świętych będzie więcej? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że rząd nie planuje zamknięcia cmentarzy. - W tej chwili nie ma inicjatyw, aby odwoływać Wszystkich Świętych. Apelujemy natomiast, żeby w miarę możliwości Wszystkich Świętych urządzić sobie troszkę wcześniej albo troszkę później - powiedział na antenie Polsat News rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Zobacz także

Jan Bodnar zdradził, że rząd wciąż zastanawia się, jak uniknąć tłumów na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych. Jednym z rozwiązań mogłoby być ustanowienie dodatkowych dni wolnych od pracy na początku listopada.

Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji

RZECZNIK GIS W POLSAT NEWS

Dodatkowe dni wolne od pracy na Wszystkich Świętych? Rzecznik resortu zdrowia komentuje 

Rzecznik ministerstwa zdrowia w ''Gościu Wydarzeń'' stwierdził, że do tematu zwiększenia dni wolnych przed Wszystkimi Świętymi trzeba podejść ostrożnie. - Polacy najczęściej wyjeżdżają na Wszystkich Świętych w dalsze podróże, kiedy mamy dość dużo wolnych dni, kiedy mamy przedłużony weekend. Więc zwiększanie wolnych dni wokół Wszystkich Świętych to jest jasna sugestia: wyjeżdżajmy gremialnie - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Polsat News