Obserwuj w Google News

Ksiądz z Covid-19, wcześniej udzielał komunii. Sanepid szuka wiernych

1 min. czytania
09.04.2021 17:41
Zareaguj Reakcja

Sanepid z Wrocławia szuka wiernych, którzy uczestniczyli w Wielki Poniedziałek w mszach świętych w Chrząstawie Wielkiej i Nadolicach Wielkich (powiat wrocławski). Duchowny, który udzielał pierwszej komunii świętej, zachorował na Covid-19.

Wrocław. Sanepid szuka osób ze mszy. Ksiądz zachorował na Covid-19
fot. Piotr Hukalo/East News

Sanepid szuka osób, które uczestniczyły w miniony poniedziałek w dwóch mszach w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej oraz kolejnych dwóch w kościele w Nadolicach Wielkich.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu prosi o kontakt osoby, które przyjmowały komunię świętą podczas tych nabożeństw. W tej sytuacji mogło dojść do zakażenia koronawirusem. Badanie przeprowadzone u księdza prowadzącego nabożeństwo dało bowiem wynik pozytywny.

Dolnośląskie. Ksiądz z Covid-19, w Wielki Poniedziałek udzielał komunii. Sanepid szuka wiernych 

Służby sanitarne szukają wiernych, którzy przyjęli komunię z rąk księdza 5 kwietnia na mszach o godzinie 8 i 12 w kościele w Chrząstawie Wielkiej oraz o godzinie 10 i 17 w kościele w Nadolicach Wielkich. Sanepid prosi te osoby o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 887 438 593.

Redakcja poleca

RadioZET.pl