Zamknij

Donald i Melania Trumpowie mają koronawirusa. "Razem przez to przejdziemy"

02.10.2020 07:05
Donald Trump i Melania Trump
fot. AP/Associated Press/East News

Donald Trump jest zakażony koronawirusem. Prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze. Zakażona jest także Pierwsza Dama Melania Trump. 

"Dzisiejszej nocy Pierwsza Dama USA [Melania Trump - przyp. red.] oraz ja i uzyskaliśmy wynik pozytywny na Covid-19. Natychmiast rozpoczniemy proces kwarantanny i nasz powrót do zdrowia. RAZEM przed to przejdziemy!" - napisał Trump na Twitterze.

- Donald Trump i jego małżonka Melania czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia - poinformował osobisty lekarz prezydenta Sean Conley. Dodał również, że Trump będzie wykonywał swoje obowiązki "bez zakłóceń".

Donald Trump i Melania mają koronawirusa

"Jak już zbyt wielu Amerykanów w tym roku prezydent i ja jesteśmy w domowej kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa. Czujemy się dobrze, a ja przełożyłam wszystkie najbliższe wydarzenia" - napisała na Twitterze Melania Trump.

Zdrowia parze prezydenckiej życzyła już ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Modlę się o szybki powrót do zdrowia moich przyjaciół - prezydenta Trumpa i Melanii. Są silni i przejdą przez to razem" - napisała na Twitterze.

Po wykryciu koronawirusa także Donald Trump odwołał wszystkie piątkowe spotkania. Odbędzie jedynie telekonferencję, dotyczącą pomocy dla osób starszych w trakcie epidemii. Na piątek Trump w swoim programie miał zaplanowane kilkanaście spotkań. Wśród nich był wiec wyborczy na Florydzie.

Zobacz także

Przypomnijmy, że za 32 dni odbędą się w USA wybory prezydenckie, w których Trump ubiega się o reelekcję. Zmierzy się w nich z kandydatem Partii Demokratycznej i byłym wiceprezydentem Joe Bidenem. Sondaże od dłuższego czasu dają stabilną, kilkuprocentową przewagę Bidenowi. 

RadioZET.pl/Twitter/PAP