Zamknij

CNN: Trump miał problemy z oddychaniem. Niepokój w Białym Domu

03.10.2020 08:27
Donald Trump, problemy z oddychaniem
fot. AP/Associated Press/East News

Niepokojące wieści w sprawie Donalda Trumpa przekazała późną nocą amerykańska telewizja CNN. Jej źródła przekazały, że przebywający w szpitalu prezydent „miał problemy z oddychaniem” i „był bardzo zmęczony”.

Donald Trump z koronawirusem, ale też lekkimi objawami COvid-19 – taka informacja obiegła niedawno świat. Wczoraj wieczorem polskiego czasu CNN podało, że w związku z objawami Covid-19 prezydent USA trafił do szpitala imienia Waltera Reeda. Sam Trump miał czuć się dobrze, miał jedynie objawy lekkiego przeziębienia.

Nocny komunikat CNN wybrzmiał jednak o wiele poważniej. Telewizja amerykańska, powołując się na słowa jednego z anonimowych przedstawicieli administracji, przekazała, że Biały Dom boi się pogorszenia stanu zdrowia Trumpa.

Donald Trump miał problemy z oddychaniem. Prezydent USA w szpitalu

Prezydent nie rozmawiał z mediami, a na zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo oświadczył jedynie, że czuje się dobrze. Do śmigłowca, którym poleciał do szpitala, wszedł o własnych siłach. Wcześniej podano mu eksperymentalny lek firmy Regeneron.

Szef tej firmy, Leonard Schleifer, powiedział, że amerykański przywódca jest „w podwyższonej grupie ryzyka z kilku powodów, w tym dlatego, że jest osobą w starszym wieku”. - Prezydentowi USA podano także lek remdesiwir - poinformował lekarz Białego Domu Sean Conley. Oprócz wspomnianych środków prezydent USA przyjmuje cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę oraz aspirynę.

Przypomnijmy, że z przywódców państw poważne objawy Covid-19 miał już wcześniej premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Przebywał w szpitalu, lekarze byli blisko podłączenia go do respiratora.  

RadioZET.pl/PAP