Zamknij

Tusk o szpitalu na S. Narodowym: Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami

19.10.2020 10:42
Donald Tusk
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Budowę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie skomentował były premier Donald Tusk. - Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami, kupili ich mniej, niż zbudowano orlików – napisał na Twitterze były premier.

Ruszyła budowa pierwszego w Polsce szpitala polowego w czasie epidemii koronawirusa. Informacje potwierdził nam szef KPRM, Michał Dworczyk. Pierwsze 500 łóżek, w tym 50 OIOM-owych, z podłączeniami do prądu i respiratorów, stanie na Stadionie Narodowym.

Do koncepcji odniósł się na Twitterze b. premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Krytykujący już wcześniej poczynania rządu w dobie pandemii po raz kolejny wystosował gorzko brzmiące porównanie

Donald Tusk o budowie tzw. szpitala polowego. "Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami"

- Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami. Kupili ich mniej, niż zbudowano Orlików - napisał w poniedziałek Tusk, nawiązując do popularnych inwestycji za rządów PO-PSL.

Zobacz także

Część internautów wypomniała byłemu premierowi, że szczycenie się budową orlików, a nie szpitali, nie jest dziś powodem do dumy. Premier zebrał się z odpowiedzią.

- Krzyczącym, że powinienem był budować szpitale, nie stadiony, pragnę przypomnieć, że w latach 2005-2007, za rządów Kaczyńskiego, w Polsce liczba szpitali zmniejszyła się o 33, gdy za naszych rządów zwiększyła się o 208. Po 2015 znowu zaczęła spadać - przekazał w kolejnym wpisie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że przygotowywana jest koncepcja szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim, a w 7 miastach rozpatrywane są już konkretne miejsca.

Resort zdrowia informował dziś rano o niemal 7,5 tys. nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 41 ofiarach Covid-19. W szpitalach zajętych jest ponad 8,3 tysiąca łóżek dla chorujących na Covid-19 oraz 672 respiratory

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter