Zamknij

Drugi etap łagodzenia restrykcji. W środę Morawiecki przedstawi datę oraz zakres

28.04.2020 12:37
Mateusz Morawiecki
fot. Krystian Maj/KPRM

Drugi etap łagodzenia restrykcji. W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu znoszenia restrykcji - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek rządowy zespół zarządzania kryzysowego zajmował się ewentualnym rozpoczęciem drugiego etapu łagodzenia restrykcji i regulacji wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa

''Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły dotyczące zasad sanitarnych związanych ze znoszeniem restrykcji w II etapie. Jutro premier Morawiecki przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu'' - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Zobacz także

Kiedy drugi etap łagodzenia obostrzeń?

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa - można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, umożliwiony został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

W drugim etapie mają być otwarte hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki.

etapy-znoszenia-ograniczeń-600x335
fot. KPRM

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem trzeci etap dotyczyć ma gastronomii - część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Mają wówczas zostać otwarte zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, a także sklepy w galeriach handlowych.

W trzecim etapie możliwa będzie organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć ma też organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

Czwarty etap przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym.

Zobacz także

RadioZET.pl.PAP