Zamknij

Śmierć pensjonariuszki, kolejne ciężkie zachorowanie. Dramat w DPS-ie w Drzewicy

13.04.2020 08:59
Drzewica koronawirus
fot. Pixabay

Dramatyczne informacje napływają do nas z domu pomocy społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie). Burmistrz miasta przekazał, że liczba zarażonych koronawirusem wzrosła w tam do 78, a jedna z pensjonariuszek zmarła. Nie została jednak wliczona do statystyk Ministerstwa Zdrowia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w DPS-ie w Drzewicy. Zakażenie jest plagą tego typu jednostek - wystarczy zarażenie u jednej osoby i kwarantannę musi przejść wszyscy pensjonariusze włącznie z personelem.

Sytuacja nie jest opanowana, wręcz pogarsza się. Dowodzi tego relacja burmistrza miasta Janusza Reszelewskiego, który wydał specjalny komunikat.

Na stronie gminy czytamy:

Zobacz także

W godzinach porannych stan jednej z zakażonych mieszkanek DPS w Drzewicy pogorszył się. Zadysponowano karetkę i przewieziono do szpitala

- oświadczył burmistrz.

Kobieta trafiła do szpitala. Już wcześniej w domu trwała walka z Covid-19. Jedna z chorych pensjonariuszek trafiła do szpitala, przegrała walkę z nową chorobą. 

11 kwietnia zmarła mieszkanka DPS w Drzewicy, chora na Covid-19. Jej stan, niezależnie od zakażenia, był ciężki

– przekazał burmistrz Reszelewski.

Zobacz także

Do tego dochodzą kolejne zakażenia w placówce. Chodzi o 15 podopiecznych DPS i osiem osób z personelu. - Liczba zakażonych w DPS W Drzewicy wynosi 78 osób - 45 mieszkańców i 33 pracowników - uzupełnił Janusz Reszelewski.

Zgon nie figuruje w statystykach resortu zdrowia

Śmierć pensjonariuszki w Drzewicy nie została wliczona do statystyk koronawirusa Ministerstwa Zdrowia. W poniedziałek o godz. 17 pojawi się raport Urzędu Wojewódzkiego, który może wpłynąć na klasyfikację ofiary.

W niedzielę po południu rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska poinformowała, że od soboty wieczorem w województwie łódzkim zanotowano 29 nowych przypadków zakażenia patogenem SARS - CoV-2. Od początku pandemii w regionie zachorowały 452 osoby.

RadioZET.pl/PAP/Drzewica.pl