Zamknij

Zmarł słynny brytyjski komik. Koronawirusem zaraził się w szpitalu

02.04.2020 15:15
Eddie Large nie żyje
fot. Twitter/Manchester City

Eddie Large nie żyje. O śmierci cenionego komika, najbardziej znanego z duetu Little and Large, poinformował w mediach społeczniościowych jego syn, Ryan. Do zgonu 78-letniego mężczyzny przyczyniło się zakażenie koronawirusem.

"Z wielkim smutkiem wraz z mamą musimy ogłosić, że mój tata zmarł nad ranem. Do szpitala trafił z powodu niewydolności serca, a podczas pobytu zaraził się koronawirusem. Niestety, nie był na tyle silny, by walczyć. Z tego powodu nie mogliśmy się z nim pożegnać osobiście" - napisał Ryan McGinnis.

Kim był Eddie Large?

Eddie Large właściwie nazywał się Edward McGinnis i pochodził ze Szkocji. W 1971 roku wraz z Sydem Little (właściwie Cyril Mead) wygrali talent show o nazwie "Opportunity Knocks". Siedem lat później otrzymali propozycję zrealizowania własnego telewizyjnego programu emitowanego w BBC1.

"Little and Large Show" cieszył się dużą popularnością. W szczytowym momencie program oglądało 15 milionów widzów. Z anteny zniknął w 1991 roku, po jedenastu sezonach.

W 2003 roku Large przeszedł przeszczep serca. Wtedy też dobiegła jego współpraca z Sydem, choć okazjonalnie pojawiali się jeszcze w innych telewizyjnych produkcjach.

RadioZET.pl/mirror.co.uk/independent.co.uk