Zamknij

Szkoły i ferie ze zmianami. Rozporządzenie ministra edukacji opublikowane

28.11.2020 09:48
pusta klasa
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym ferie zimowe odbędą się dla wszystkich uczniów w całym kraju w tym samym terminie, zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw. W tym roku szkolnym uczniowie będą odpoczywać od nauki od 4 do 17 stycznia, czyli zaraz po przerwie świątecznej.

To nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał je w piątek.

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie, nauka zdalna przedłużona

W poprzednią sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przedłużenie ograniczenia stacjonarnego funkcjonowania szkół do 3 stycznia. Szef rządu zapowiedział też, wprowadzenie ferii zimowych w całym kraju w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia.

Zobacz także

W środę minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie wydłużające, z pewnymi wyjątkami, ograniczenie stacjonarnego funkcjonowania szkół do 3 stycznia. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie będą mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach nie ma zajęć - jest przerwa w nauce w związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

RadioZET.pl/PAP