Zamknij

Pracownik magistratu z koronawirusem. "Pomieszczenia poddane ozonowaniu"

23.08.2020 20:41
Urząd Miasta Gdynia
fot. Karol Makurat/REPORTER

U jednego z pracowników Urzędu Miasta w Gdyni potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoba ta czuje się dobrze i przebywa w domu. Jest to pierwszy taki przypadek w gdyńskim magistracie od początku pandemii.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Gdyni Agata Grzegorczyk, wdrożone zostały wszystkie procedury przewidziane w przypadku wykrycia koronawirusa u pracownika magistratu. - Chora osoba, normalnie wykonująca swoje obowiązki w budynku przy al. Marszałka Piłsudskiego, od 13 sierpnia br. pracowała zdalnie, a od 17 sierpnia miała też nałożoną kwarantannę. W tym czasie nie miała kontaktu z innymi pracownikami, toteż możliwość szerzenia się zakażenia wśród współpracowników jest minimalna, co potwierdziła konsultacja z Sanepidem w Gdyni - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Grzegorczyk. Grzegorczyk dodała, że mimo to wszystkich zatrudnionych w UM Gdyni poinformowano o sytuacji, a przy okazji przypomniano obowiązujące zasady postępowania.

Gdyński magistrat jednocześnie informuje, że w związku z zarażeniem koronawirusem nie ma zagrożenia dla ciągłości świadczenia usług na rzecz mieszkańców przez urząd, natomiast znany od miesięcy ostry reżim sanitarny będzie nadal utrzymywany. Pomieszczenia zostały poddane ozonowaniu. Powierzchnie często dotykane są regularne przecierane płynem odkażającym, a pracownikom cyklicznie przypomina się o konieczności częstej dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego, a wszędzie tam, gdzie nie jest to możliwe – starannego zasłaniania zarówno ust, jak i nosa.

- Wszystkie osoby, które ze względu na charakter pracy mają kontakt z klientami, są wyposażone w środki ochrony osobistej. Wizyty w UM Gdyni niezbędne dla załatwienia spraw są możliwe, ale tylko po wcześniejszym umówieniu na konkretną godzinę. Interesanci są zobowiązani do noszenia maseczki oraz odkażenia rąk przed wejściem do budynku - dodała rzeczniczka gdyńskiego magistratu.

Od marca w Gdyni nieprzerwanie działa Sztab Kryzysowy oraz Zespół Zadaniowy ds. Covid pod przewodnictwem prezydenta Wojciecha Szczurka. 

RadioZET.pl/PAP