Zamknij

Gielniów: Koronawirus u nauczycielki. Przełożono egzaminy ósmoklasisty

16.06.2020 18:02
Koronawirus szkoła Gielniów
fot. screen Google Street View

Z powodu zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli nie odbył się egzamin ósmoklasisty w szkole podstawowej w Gielniowie (woj. mazowieckie) – podaje PAP. Przełożono wszystkie egzaminy, dzieci przystąpią do nich w lipcu.

Koronawirus w szkole w Gielniowie. O pozytywnym wyniku testu na wirusa u jednej z tamtejszych nauczycielek pisaliśmy wczoraj. Skutek był opłakany dla uczniów – przez zakażenie nie odbył się w placówce egzamin ósmoklasisty. Lokalnych problemów jest więcej - wirusa roznieśli także weselnicy, a zakażona osoba uczestniczyła w mszy świętej.

O zakażeniu kobiety sanepid z Przysuchy dowiedział się w minioną sobotę. Nauczycielka w ostatnich dniach prowadziła w szkole konsultacje dla uczniów klas ósmych przygotowujące do egzaminów.

Koronawirus u nauczycielki w Gielniowie. Przełożono egzaminy 8-klasisty

Nauczycielkę wysłano na izolację domową, podobnie uczyniono z 16-ciorgiem uczniów.

Zobacz także

Także szesnaścioro dzieci, z którymi nauczycielka miała w ostatnim czasie kontakt, zostało wraz z rodzinami objętych kwarantanną; w sumie to ok. 70 osób. W tym tygodniu będą mieć przeprowadzone testy

 – poinformowała PAP dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk.

Po konsultacji sanepidu z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz z rodzicami postanowiono, że młodzież nie przystąpi do egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie napiszą go za niecały miesiąc, w terminie dodatkowym wyznaczonym na 7-9 lipca.

RadioZET.pl/PAP)