Zamknij

Dramat w DPS-ie w Głownie. Chaos informacyjny, ludzie boją się śmierci

24.04.2020 07:34
DPS Głowno
fot. Pixabay.com, zdj. ilustracyjne

Dramatyczna sytuacja w DPS-ie w Głownie. Od czterech dni wiadomo, że w ośrodku jest zakażenie koronawirusem. Pracownicy są sfrustrowani sytuacją, nie przebierają w słowach. „Pracujemy za gówniane pensje, narażamy swoje zdrowie i życie, a teraz zostaliśmy uwięzieni, jak w obozie, w którym naraża się nas na śmierć – podał relację pracownika DPS lokalny serwis Lowiczanin.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w DPS-ie w Głownie. Sytuacji nie ułatwiają działania służb – o zakażeniu wiadomo co najmniej od czterech dni. Pensjonariusze i pracownicy są sfrustrowani.

Zobacz także

Z relacji serwisu lokalnego wynika, że chorych wciąż przybywa. Informacje pozostają jednak niewyjaśnione, władze starostwa „oszczędnie” informują o epidemii.

Od poniedziałku jednostka jest zamknięta wraz z pensjonariuszami oraz pracownikami, którzy dzień i noc starają się zapewnić opiekę mieszkańcom. Są w tragicznej kondycji psychicznej, oraz fizycznej. W środę wczesnym rankiem wszystkim wykonano testy. Jednakże ponad dobę od pobrania wymazów, nie ma nawet częściowych wyników, a zwierzchnictwo wymijająco odpowiada na pytania personelu i każe czekać, kolejną dobę, na działania

- sygnalizował nas czytelnik RadioZET.pl.

Przełom po 3 dniach. Starosta: Zakażeni trafią do szpitali

W czwartek późnym wieczorem pojawiła się w końcu informacja ze strony powiatu. Starostwa zgierskie przekazało na Facebooku, że z cząstkowych wyników badań wynika iż koronawirusem zakaziło się 10 osób w DPS-ie.

Na 38 przebadanych próbek w 10 przypadkach potwierdzono obecność koronawirusa. W tej chwili staramy się o przetransportowane zakażonych osób do szpitala

- mówi starosta zgierski Bogdan Jarota.

Zobacz także

I tłumaczy, że wciąż trwa oczekiwanie na wyniki pozostałych próbek, których w DPS-ie w Głownie pobrano 65.

Nie mamy wpływu na to, jak długo wykonywane są badania laboratoryjne.

adioZET.pl/Lowiczanin.pl/Facebook