Zamknij

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu. Zakażonych 19 pacjentów i 5 pracowników

12.07.2020 16:28
Ambulans
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Gostyninie w województwie mazowieckim. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 19 pacjentów i 5 pracowników. Ponad 270 osób objęto kwarantanną domową.

Ognisko koronawirusa w szpitalu w Gostyninie pojawiło się we wtorek 7 lipca. Pierwsze potwierdzone zachorowanie na koronawirusa potwierdzono u pacjentki z oddziału psychogeriatrycznego. 

Według opublikowanego w niedzielę komunikatu gostynińskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, dotyczącego sytuacji na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrycznym tamtejszego szpitala, "w ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 19 pacjentów oraz 5 pracowników".

W informacji podkreślono jednocześnie, że "w trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego i czynności przeciwepidemicznych do chwili obecnJednocześnie wszyscy pacjenci z oddziału psychogeriatrii gostynińskiej placówki, u których zdiagnozowano Covid-19 zostali przewiezieni do szpitala w Siedlcach, dedykowanego do opieki psychiatrycznej dla dorosłych, jak również zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Z kolei pacjenci oddziału psychiatrycznego, u których zdiagnozowano Covid-19 są izolowani na oddziale - trwa ustalanie trybu przewiezienia wszystkich do szpitali jednoimiennych, dedykowanych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem.ej 5 osób - personel z wynikiem pozytywnym zostało objętych izolacją domową – wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej. 80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób".

Ognisko koronawirusa w szpitalu w Gostyninie.  Ponad 270 osób objęto kwarantanną

Jak wynika z komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie, w związku z wystąpieniem ogniska zakażeń SARS-CoV-2 na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrycznym tamtejszego szpitala, 53 inne osoby mające styczność z osobami pozytywnymi zostały objęte obowiązkową kwarantanną domową, w tym 8 pracowników szpitala w Gorzewie, którzy mieli kontakt z jednym z zakażonych pacjentów – chodzi o osobę przeniesioną z oddziału psychogeriatrii gostynińskiej placówki na oddział pulmonologii szpitala w Gorzewie.

Zobacz także

W informacji tej zaznaczono również, iż 154 osoby znajdują się obecnie pod nadzorem epidemiologicznym, w tym 25 osób związanych ze szpitalem w Gorzewie – są to zarówno pracownicy, jak i pacjenci oddziału pulmonologicznego.

Pacjentka oddziału psychogeriatrii szpitala w Gostyninie, u której zdiagnozowano Covid-19 jako pierwszej - 7 lipca - została następnie przewieziona na oddział obserwacyjno-zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, natomiast zakażony pacjent z oddziału pulmonologicznego szpitala w Gorzewie został przyjęty do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Jednocześnie wszyscy pacjenci z oddziału psychogeriatrii gostynińskiej placówki, u których zdiagnozowano Covid-19 zostali przewiezieni do szpitala w Siedlcach, dedykowanego do opieki psychiatrycznej dla dorosłych, jak również zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Z kolei pacjenci oddziału psychiatrycznego, u których zdiagnozowano Covid-19 są izolowani na oddziale - trwa ustalanie trybu przewiezienia wszystkich do szpitali jednoimiennych, dedykowanych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP