Zamknij

Wiedząc, że ma COVID-19, poszła na plażę. Policja siłą wyciągała ją z wody

Magdalena Barszczak
09.09.2020 12:27
plaża w Hiszpanii
fot. Shutterstock.com

Dramatyczne sceny zatrzymania kobiety na hiszpańskiej plaży. Chora na COVID-19 mimo zaleceń lekarzy wyszła z domu i poszła posurfować. Zakażoną koronawirusem amatorkę sportów wodnych musiała siłą wyciągać z wody policja.

Do incydentu doszło w poniedziałek około południa na plaży La Zurriola w San Sebastian, w północno-wschodniej części kraju. Jak donosi portal hiszpańskiego dziennika "El Pais", kobieta, ratowniczka na jednym z pobliskich kąpielisk, uzyskała pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Mimo to zignorowała zalecenia lekarzy i sanepidu i postanowiła spędzić dzień na plaży.

Zobacz także

Zakażona koronawirusem wyszła z domu i poszła na plażę

W mediach społecznościowych krąży wiele nagrań i zdjęć z zatrzymania nieodpowiedzialnej Hiszpanki. Ta, wiedząc, że ma COVID-19 i nie bacząc na fakt, że może zarazić innych plażowiczów, wyszła posurfować. 

Źródło gazety podaje, że funkcjonariuszy zawiadomili znajomi kobiety, którzy wiedzieli, że jest zarażona. Ubrani w specjalne stroje ochronne policjanci próbowali zwrócić plażowiczce uwagę.

Służby zostały powiadomione, że osoba, u której wykryto koronawirusa, surfuje na plaży, zamiast odbywać kwarantannę. Ratownicy zbliżyli się do niej na łodzi ratunkowej i kazali jej udać się na brzeg. Kobieta jednak zignorowała rozkazy i przez następną godzinę nie wychodziła z wody.

"EL PAIS"

W końcu kobietę aresztowano pod zarzutem nieposłuszeństwa władzom i przestępstwa przeciwko zdrowiu publicznemu. Zostanie również ukarana grzywną za złamanie kwarantanny. Grozi jej nawet 6 tys. euro kary (ok. 27 tys. złotych). Jeśli jednak okaże się, że w wyniku swojego nieodpowiedzialnego zachowania zaraziła inne osoby, grzywna może wzrosnąć do ponad 110 tys. euro (ok. 490 tys. złotych).

Film z zatrzymania Hiszpanki w ciągu kilku godzin podbił sieć. Na nagraniu można zobaczyć kobietę próbującą uciec przed funkcjonariuszami, zanim została zakuta w kajdanki i aresztowana. Kilkanaście osób obserwujących scenę z plaży wyraziło oburzenie taką postawą.

Zobacz także

RadioZET.pl/"El Pais"/metro.co.uk