Zamknij

Prezydent Krakowa ma koronawirusa. "Uważajcie na siebie"

24.11.2020 10:08
Jacek Majchrowski
fot. Jan Graczyński/East News

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jest zakażony koronawirusem. Informację na ten temat potwierdziła jego rzeczniczka prasowa, a także sam polityk w mediach społecznościowych. 

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, jest zakażony koronawirusem. - Wczoraj wieczorem prezydent dowiedział się, że ma pozytywny wynik testu. Nie czuje się źle. Przebywa w domu - powiedziała rzeczniczka prasowa prezydenta Monika Chylaszek. Jak dodała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, obowiązki prezydenta Krakowa na ten moment przejmuje jego pierwszy zastępca Andrzej Kulig.

Również na profilu Majchrowskiego na Facebooku pojawiła się informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. "Szanowni Państwo, wczoraj moje wyniki testu na Covid-19 okazały się pozytywne. Nie czuję się źle, ale od dziś zostaję w domu" - napisał samorządowiec.

"W autoizolacji pozostaną także moi współpracownicy, z którymi w ostatnich dniach miałem kontakt. Bardzo Państwa proszę – uważajcie na siebie, dbajcie o swoje zdrowie! Nie ma teraz niczego ważniejszego" - dodał. Jacek Majchrowski jest z wykształcenia prawnikiem, profesorem nauk prawnym, wieloletnim wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego. W przeszłości był m.in. wojewodą krakowskim. Urząd prezydenta Krakowa sprawuje nieprzerwanie od 2002 roku. Na obecną kadencję został wybrany w wyborach w 2018, gdy w II turze pokonał kandydatkę PiS Małgorzatę Wassermann, otrzymując prawie 62 proc. głosów. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook