Zamknij

Senator PSL zakażony. "Uwaga! Mam koronawirusa"

01.08.2020 21:24
koronawirus
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jan Filip Libicki, senator Koalicji Polskiej-PSL poinformował w sobotę, że testy potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem. Polityk zaapelował przy tym do osób, które spotkał w ostatnich dniach, by również zrobiły test.

Jan Filip Libicki o zakażeniu koronawirusem poinformował w sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych, których spotkałem w zeszłym tygodniu, do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał, proszę, by sam zrobił test" - napisał senator na Twitterze.

- Jan Filip Libicki przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze – poinformował w sobotę wieczorem prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef Stronnictwa przyznał jednocześnie, że Libicki brał w ostatni wtorek udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL w Warszawie, on jednak nie miał bezpośredniego kontaktu z senatorem. Dodał, że na razie nie wiadomo, ilu parlamentarzystów Stronnictwa mogło mieć w ostatnim czasie kontakt z senatorem. - Wszystkie procedury parlamentarne zostały w tym zakresie wdrożone – zapewnił szef ludowców.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach liczba nowych przypadków zakażeń rośnie w Polsce bardzo gwałtownie. Jak wynika z sobotniego raportu Ministerstwa Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 658 kolejnych osób. Obecnie największa liczba zakażonych występuje w województwie śląskim (214) i małopolskim (157). To trzeci z kolei dzień z najwyższą liczbą przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. W sumie odnotowano ponad 46,3 tys. zakażeń.

W związku z pogarszającą się sytuacją przed weekendem w Warszawie zebrał się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Tuż po obradach z dziennikarzami spotkał się rzecznik rządu Piotr Müller. - Na tę chwilę nie skłaniamy się ku wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń, które miałyby obowiązywać w skali całego kraju – podkreślił. Oznacza to, że obostrzenia najprawdopodobniej wrócą, ale w konkretnych częściach Polski. Więcej o ostatnich doniesieniach z rządu ws. ewentualnych zmian związanych z epidemią pisaliśmy tutaj:

RadioZET.pl/PAP