Zamknij

Koronawirus. Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym

19.10.2020 13:57

Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Prezes PiS miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem - nieoficjalną informację portalu TVP Info potwierdził w mediach społecznościowych wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Prezes PiS zgodnie z zaleceniami sanepidu udał się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych. 

- Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu - napisał na Twitterze Radosław Fogiel. 

Jak ustaliło TVP Info, Jarosław Kaczyński miał udać się dziś do Łodzi na uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Markowi Rosiakowi, zabitemu 10 lat temu działaczowi PiS. Według nieoficjalnych informacji "Super Expressu", prezes PiS został skierowany na kwarantannę po kontakcie z zakażonym koronawirusem Michałem Jachem - przewodniczącym sejmowej komisji ds. obrony narodowej.

Na kwarantannie przebywa również Mariusz Błaszczak. Służby sanitarne skierowały na kwarantannę szefa MON po tym, gdy w niedzielę stwierdzono koronawirusa u osoby, z którą miał kontakt. Na początku października szef MON również przebywał na kwarantannie, po tym, gdy miał kontakt z gen. Jarosławem Gromadzińskim, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce 

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób. Zmarło 41 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim i mazowieckim. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVP Info