Zamknij

Jarosław Pinkas nie jest już Głównym Inspektorem Sanitarnym

20.11.2020 11:20

Jarosław Pinkas nie jest już Głównym Inspektorem Sanitarnym. Według informacji, które przekazał rzecznik rządu, Pinkas złożył rezygnację z przyczyn zdrowotnych. Znane jest już nazwisko następcy. 

Jarosław Pinkas
fot. Beata Zawadzka/East News

Informację podała m.in. Polska Agencja Prasowa, potwierdzili ją także przedstawiciele rządu. - Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację; premier ją przyjął. Obowiązki GIS będzie wykonywał Krzysztof Saczka - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. 

Głos zabrał również zainteresowany, który wyjaśnił powody swojego odejścia w oświadczeniu do współpracowników, które udostępniono PAP. "Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem" - przyznał w piśmie. 

"Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe. Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy" - przekazał dotychczasowy szef GIS. 

Jarosław Pinkas nie jest już Głównym Inspektorem Sanitarnym

Podziękowania Pinkasowi za jego pracę złożył też minister zdrowia Adam Niedzielski. "Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej" - napisał. 

Jarosław Pinkas ma 65 lat. Jest lekarzem, specjalistą chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej oraz zdrowia publicznego. W latach 2005-07 oraz 2015-17 był wiceministrem zdrowia, ponadto w latach 2005-07 piastował funkcję prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża. W latach 2017-18 był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Stanowisko szefa GIS pełnił od września 2018 roku. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter