Zamknij

Szef GIS: Mamy mały wzrost zachorowań. Wirus nie daje szansy na przewidywanie

30.07.2020 10:06
Jarosław Pinkas
fot. Gość Radia ZET

O małym przyroście zachorowań, wydolnej służbie zdrowia i szczepionce na Covid-19, która powstanie nieprędko mówił dziś w TVN24 Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Jarosław Pinkas nie widzi powodów do niepokoju w związku z epidemią koronawirusa. Szef GIS zaznacza jednak, że mamy szansę na „zapanowanie nad tym wirusem”.

Mamy wiedzę, że możemy panować nad tym wirusem. Jeżeli zrobimy przesiew, to możemy te osoby, które mają wynik dodatni, izolować. I w jakiejś mierze mieć poczucie panowania nad tym wirusem – tłumaczył J. Pinkas.

Jarosław Pinkas: Koronawirus nie daje szansy na przewidywanie

Zobacz także

Zdaniem szefa GIS nieprędko doczekamy się szczepionki na Covid-19.

Mam przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie później niż się wszystkim wydaje, w połowie 2021 r.

- ocenił w czwartek w TVN24

Zaznaczył, że do tego czasu pewnie trzeba będzie nosić maseczki w przestrzeniach zamkniętych. Zaznaczył, że w przypadku koronawirusa nie zdadzą się dalekosiężne prognozy, jak chociażby dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego.

Zobacz także

Decyzje powinny być podjęte po 15 sierpnia. Koronawirus nie daje szansy, żebyśmy przewidywali z dużym naddatkiem czasu. Nauczyciele mogą czuć się zaniepokojeni, ponieważ z całą pewnością sytuacja w szkołach będzie dynamiczna

- ocenił.

Jarosław Pinkas zasłynął wiosną z komentarzy, które urągają powadze urzędu. Bagatelizował zagrożenie pandemią mówiąc w mediach o „wkładaniu lodu w majtki” czy szyciu maseczek ze staników. Co ciekawe nie odcina się od tych słów. Gość Agaty Ademek zażartował dziś w TVN24 z dygresji dotyczącej szycia maseczek ze staników.

RadioZET.pl/TVN24.pl