Zamknij

Zakażony Covid-19 poseł PiS trafił do szpitala. ”Jestem pod tlenem, słabiutki”

15.10.2020 09:22
Jerzy Polaczek
fot. KAROL SEREWIS/East News

Jerzy Polaczek, zakażony koronawirusem poseł PiS trafił do katowickiego szpitala. Parlamentarzysta jest osłabiony. Oddycha samodzielnie, ale leży pod tlenem.

Jerzy Polaczek, poseł Prawa i Sprawiedliwości o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem poinformował w miniony wtorek. W środę wieczorem karetka pogotowia przewiozła go do szpitala MSWiA w Katowicach.

– Jestem pod tlenem, słabiutki. Nie dałem już rady leczyć się w warunkach domowych – poinformował w czwartek poseł. Polityk PiS – jak sam mówi – nie ma chorób współistniejących i wcześniej nie chorował.

Jerzy Polaczek ma koronawirusa. Polityk PiS apeluje 

W miniony wtorek Jerzy Polaczek przestrzegał wszystkich bagatelizujący koronawirusa, że infekcja Covid-19 nie jest zwykłym przeziębieniem. "Mam dość silne objawy, gorączkuję, mam ostry kaszel i czuję mocne osłabienie organizmu" – relacjonował poseł.

Zobacz także

Polityk PiS poinformował, że już dwa tygodnie temu, kiedy poczuł się gorzej, profilaktycznie odwołał wszystkie spotkania i odizolował się od otoczenia, aby zminimalizować zagrożenie dla innych. W miniony wtorek test potwierdził, że jest zakażony.

"Apeluję do was! Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni, bo nikomu nie życzę takiego zwykłego przeziębienia. Bądźcie zdrowi!" – napisał we wtorek na Facebooku pochodzący z Piekar Śląskich poseł PiS. Po swoim wpisie polityk otrzymał ponad tysiąc życzeń szybkiego powrotu do zdrowia i wyrazów wsparcia.

"Dziękuję z całego serca za niemal tysiąc życzeń powrotu do zdrowia, które otrzymałem w ciągu jednego dnia z kraju i zagranicy. Jesteście wspaniali! To co bardzo podniosło mnie na duchu, to fakt, że w obliczu choroby, niezależnie od różnic politycznych, potrafimy dobrze sobie życzyć. Potrafimy być solidarni i znaleźć wspólny język. Czuję się bardzo osłabiony, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć bezpośrednio na wszystkie życzenia, ale dziękuję wam tysiąc razy" – napisał poseł Polaczek na Facebooku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP