Zamknij

Jest nowy harmonogram szczepień. "Skorygowaliśmy błąd"

20.01.2021 12:00
Michał Dworczyk
fot. PAP/Paweł Supernak

Nowy harmonogram szczepień został ogłoszony w środę. - Korygujemy błąd w planie szczepień. Zmienimy rozporządzenie. Dokonaliśmy zmian w etapie I - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Nowy harmonogram szczepień ogłosił w środę szef KPRM Michał Dworczyk. - Korygujemy błąd w planie szczepień, zmienimy rozporządzenie. Dokonaliśmy zmian w etapie I - powiedział na konferencji prasowej.

Nowy harmonogram szczepień. "Skorygowaliśmy błąd"

Od kilku dni trwa w Polsce debata na temat kolejności szczepień. Wpływały do nas postulaty, również od rady medycznej przy premierze Morawieckim. Szczególnie wiele wniosków dotyczyło odpowiedniego potraktowania osób chorych na choroby przewlekłe. Skorygowaliśmy błąd - tłumaczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie zmian w kolejności dostarczania szczepionek na koronawirusa.

Etap I został podzielony na trzy części. Są to: część 1a - wszyscy seniorzy powyżej 60. roku życia, część 1b: osoby z chorobami przewlekłymi oraz część 1c: przedstawiciele służb mundurowych.

Dworczyk zaznaczył, że w tym kontekście nic nie zmienia się natomiast dla seniorów powyżej 70. roku życia. - 22 stycznia o 6 rano rusza system zgłoszeń i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia - oznajmił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24/PAP