Zamknij

30 osób ćwiczyło na siłowni. Właściciel nie chciał wpuścić policji

08.04.2021 18:17
Siłownia
fot. East News (zdjęcie ilustracyjne)

Właściciel siłowni nie chciał wpuścić funkcjonariuszy przez ponad godzinę. Po wejściu okazało się, że w klubie fitness przebywa 30 osób – poinformowała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Kalisz - to w tym wielkopolskim mieście w czwartek ok. godz. 15 pod jedną z tamtejszych siłowni podjechało kilka policyjnych radiowozów. Jak przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz, policja otrzymała informację, że siłownia działa i korzystają z niej nieuprawnione do tego osoby.

Kalisz. 30 osób w siłowni. Właściciel nie chciał wpuścić policji

Przypomnijmy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów baseny, siłownie, kluby i centra fitness są obecnie dostępne tylko "dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich". Wcześniej były otwarte "dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych".

Jak podała Jaworska-Wojnicz, w tym przypadku właściciel siłowni przed ponad godzinę odmawiał funkcjonariuszom policji wstępu na teren obiektu. - Utrudniał przeprowadzenie kontroli. Kiedy w końcu wykonał polecenie, okazało się, że w obiekcie przebywa 30 osób - powiedziała asp. Jaworska-Wojnicz. 

Policja wylegitymowała obecnych w siłowni i zostaną wszczęte procedury sprawdzające, czy te osoby miały prawo w niej ćwiczyć [...] Wobec nieuprawnionych będą prowadzone czynności o wykroczenie 

asp. Anna Jaworska-Wojnicz

Policjanci ustalą też okoliczności otwarcia obiektu. W razie stwierdzenia braku podstaw, wobec właściciela zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł. O sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł.

RadioZET.pl/PAP