Zamknij

Koronawirus na wywiadówce. "Zdjęli maseczki i przebywali w małej klasie"

Magdalena Barszczak
17.09.2020 16:18
dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły
fot. Julian Sojka/East News

Koronawirus na wywiadówce szkolnej w II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu (woj. wielkopolskie). 13 rodziców oraz ich dzieci zostali objęci kwarantanną, po tym jak jedna z osób uczestniczących w zebraniu uzyskała pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2.

O zakażeniu koronawirusem u jednego z rodziców poinformował w czwartek dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kaliszu Marek Stodolny.

Zobacz także

Koronawirus na wywiadówce szkolnej w Kaliszu

W środę wieczorem w II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu odbyła się wywiadówka, w której uczestniczyło nauczycielka i 13 rodziców. Jeden z nich, mieszkaniec Ostrowa Wlkp., późnym wieczorem zawiadomił dyrekcję kaliskiej szkoły, że otrzymał dodatni wynik badania na obecność koronawirusa.

O tym, że jest nosicielem, osoba ta dowiedziała się dopiero po spotkaniu z innymi rodzicami.

Wszystkich uczestników wywiadówki oraz uczniów rodziców objęto kwarantanną. "Podczas trwającego pół godziny spotkania rodzice zdjęli maseczki i przebywali w małej klasie" – powiedział Marek Stodolny.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6498 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 801 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 249 osób, zaś 5448 wyzdrowiało.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/faktykaliskie.pl