Zamknij

Kamil Durczok zapowiedział złamanie reguł kwarantanny. "Łapcie nas, matoły"

09.04.2020 10:00
Kamil Durczok zapowiedział złamanie reguł kwarantanny. "Łapcie nas, matoły"
fot. Polska Press/East News

"Idziemy pobiegać do lasu, a wy nas łapcie, matoły" - napisał na Twitterze były dziennikarz TVN Kamil Durczok, zapowiadając złamanie jednego z zakazów, obowiązujących w trakcie kwarantanny. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Przypomnijmy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wejście na teren lasów, parków, bulwarów i wszlekich terenów zielonych jest surowo wzbronione. Za niestosowanie się do wyznaczonych reguł można zapłacić nawet 30 tysięcy złotych kary.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa, która z dnia na dzień zbiera coraz bardziej śmiertelne żniwo (w naszym kraju w wyniku Covid-19 zmarło już 159, środa dotychczas była najtragiczniejsza - tego dnia zmarło 30 chorych) , rząd wprowadził wiele restrykcji obejmujących funkcjonowanie firm oraz zasady przemieszczania się. Oto najważniejsze z nich:

Zobacz także

 • ograniczenie swobodnego przemieszczania się (z wyjątkiem dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem, wyjścia do sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzenia psa na spacer czy wyjścia w celu opieki nad bliskimi)
 • przemieszczanie się dozwolone w grupie do dwóch osób (obostrzenie to nie dotyczy rodzin)
 • ograniczenie liczby pasażerów w środkach publicznego transportu (w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta)
 • całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań (z wyjątkiem spotkań z najbliższymi osobami)
 • całkowity zakaz korzystania z bulwarów, parków, czy placów zabaw
 • ograniczenia liczby uczestników mszy świętych, ślubów i pogrzebów do maksymalnie 5 osób
 • otwarte pozostają sklepy spożywcze, apteki, banki, pralnie i drogerie
 • osoby poniżej 18. roku życia nie mogą poruszać w przestrzeni publicznej bez osoby dorosłej
 • restauracje i bary nadal wydawać posiłki na wynos
 • kara dla osób niestosujących się do obostrzeń może skutkować mandatem w wysokości nawet do 30 tys. zł
 • w działaniach weryfikujących, czy nowe zasady są przestrzegane, policji pomoże wojsko

Wiele osób sprzeciwia się jednak zakazowi korzystania z lasów - chociażby w celu pójścia na zdrowotny spacer - podkreślając, że obostrzenie to jest wyjątkowo absurdalne. W gronie takich osób znalazł się były dziennikarz TVN Kamil Durczok. Na swoim Twitterze oznajmił, że zamierza złamać jeden z obowiązujących zakazów.

"Łapcie nas, matoły"

"Idziemy z #dymitr pobiegać do lasu. A wy, matoły, nas łapcie. #durnezakazy" - brzmi środowy, oryginalny wpis Durczoka.

Zobacz także

Tweet byłego dziennikarza nie spodobał się internautom. Pod postem posypało się mnóstwo negatywnych komentarzy, w których internauci wyśmiewali jego "bunt".

Zobacz także

Przypomnijmy, że Kamil Durczok obecnie oskarżony jest o sfałszowanie weksli, które w 2009 roku miał złożyć w jednym z banków. Postępowanie w tej sprawie się toczy. Wcześniej, były szef "Faktów" TVN uczestniczył w kolizji drogowej, w trakcie której miał 2,6 promila alkoholu we krwi.

RadioZET.pl/PAP/Twitter