Zamknij

Morawiecki zapowiada duży wzrost zakażeń. "Testowane są bardzo duże grupy"

09.06.2020 16:43
Morawiecki zapowiada duży wzrost zakażeń. "Testowane są bardzo duże grupy"
fot. PAP

Nie ma dobrych wieści odnośnie epidemii koronawirusa wśród śląskich górników. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Katowicach, że w ciągu 8-10 dni możemy spodziewać się „wysokiej liczby zakażonych”. - Testowane są bardzo duże grupy górników i ich rodzin – mówił Morawiecki.

Koronawirus nie ustępuje wśród górników i rodzin pracowników ze Śląska. Bez przesady możemy stwierdzić o rozsiewaniu epidemii.

Na Śląsk przybył dziś sam premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że wysoka liczba notowanych dziennie zakażeń wśród górników, to jeszcze nie koniec.

Mateusz Morawiecki zapowiada wzrost liczby zakażeń na Śląsku

W najbliższych 8-10 dniach spodziewamy się jeszcze dość wysokiego poziomu identyfikacji przypadków osób zakażonych koronawirusem. Testowane są bardzo duże grupy górników - mówił dziś w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także

Komentarzem chciał zapewne uspokoić Polaków, którzy niepokoją się coraz wyższymi raportami ministerstwa zdrowia ws. nowych zakażeń. Przypomnijmy - wczoraj mieliśmy ich najwięcej od początku epidemii (599).

Posłuchaj podcastu

Morawiecki wziął udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który odbył się we wtorek po południu w Katowicach.

Spodziewamy się w najbliższych 8-10 dniach jeszcze dość wysokiego poziomu identyfikacji przypadków osób zakażonych; może 200, może 300 osób. Dzisiaj prawdopodobnie będzie to trochę mniej, ale jutro znowu więcej ponieważ testowane są bardzo duże grupy górników i rodzin górników

- wyjaśniał Morawiecki.

Zobacz także

Mimo trudnej sytuacji na Śląsku premier wspomniał, że rezerwy szpitalne (ilość łóżek i respiratorów) pozostają wciąż na wysokim poziomie. Wskazał, że w województwie śląskim jest 60 proc. wolnych łóżek szpitalnych. W przypadku respiratorów jest to 80 proc.

RadioZET.pl/PAP