Zamknij

Kiedy drugi etap znoszenia obostrzeń? Nowe informacje od rzecznika rządu

25.04.2020 09:07
Piotr Mueller
fot. Piotr Molecki/East News

W sobotę rząd może podjąć decyzje dotyczące sportu, w tym m.in. ewentualnego przywrócenia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy - przekazał na antenie Radia ZET rzecznik rządu. Piotr Müller ujawnił również orientacyjny termin drugiego etapu znoszenia obostrzeń. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Joanna Komolka pytała rzecznika rządu o kolejne etapy znoszenia restrykcji i obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Piotr Müller poinformował, że obecnie spływają dane dotyczące efektów pierwszego etapu poluzowania obostrzeń.

Po weekendzie rządowy zespół zarządzania kryzysowego podejmie decyzję, co do terminu przejścia do drugiego etapu. Mam nadzieję, że to będzie wtorek, środa, kiedy te dane spłyną. Jeśli te dane będą stabilne, to będzie w pierwszej połowie maja, ale konkretnej daty nie podam

- poinformował na antenie Radia ZET rzecznik rządu Piotr Müller.

Drugi etap poluzowania obostrzeń dotyczy m.in. otwarcia pod pewnymi rygorami bezpieczeństwa hoteli, miejsc noclegowych, niektórych instytucji kultury oraz marketów budowlanych w weekendy.

Plan „odmrażania” sportu

W sobotę 25 kwietnia rządowy zespół zarządzania kryzysowego zajmie się planem ''odmrażania'' sportu

Kwestie dotyczące sportu będą dzisiaj przedmiotem obrad rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Niewykluczone, że w zakresie sportu decyzje będą podjęte jeszcze w dniu dzisiejszym, ale to zależy od tych obrad

 - przekazał rzecznik rządu.

Zobacz także

RadioZET.pl