Zamknij

Wyniki egzaminów i harmonogram rekrutacji do szkół. Szef MEN podał terminy

19.05.2020 12:47
Dariusz Piontkowski
fot. PAP

Matura 2020 bez egzaminu ustnego rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca. Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 16-18 czerwca - potwierdził na wtorkowej konferencji szef MEN. Dariusz Piontkowski przekazał również terminy opublikowania wyników matur i egzaminów oraz harmonogram rekrutacji do szkół. 

Rekrutacja i egzaminy - RAPORT:

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas wtorkowej konferencji prasowej  przypomniał harmonogram egzaminów, a także podał terminy rekrutacji do szkół średnich.

Wyniki egzaminów maturalnych będą ogłaszane do 11 sierpnia, egzaminów ósmoklasisty do 31 lipca, a egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie do 31 sierpnia - poinformował szef resortu edukacji.

Harmonogram rekrutacji 2020 do szkół

Harmonogram rekrutacji do szkół dla młodzieży został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 15 czerwca. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

  • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
    go o świadectwo ukończenia szkoły. 
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

  • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
  • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zobacz także

Przewidujemy, że 12 sierpnia zostaną podane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tradycyjnie zostaną wywieszone na budynku szkoły, ale ze względu na stan epidemii będą mogły być zawieszone na stronie internetowej szkoły

- poinformował Piontkowski.

Zakwalifikowani uczniowie będą musieli dostarczyć oryginały świadectw i wyników egzaminów. 19 sierpnia szkoły ogłoszą listę osób przyjętych. Następnych kilka dni, mówił minister, zostanie przeznaczonych na odwoływanie się do komisji rekrutacyjnych i przyjmowanie uczniów tam, gdzie będą wolne miejsca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl