Zamknij

Morawiecki ujawnia prawdopodobny termin matur. „Na pewno się odbędą”

21.04.2020 21:52

Termin matur 2020 i egzaminu ósmoklasisty został przełożony z powodu epidemii koronawirusa. Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek 21 kwietnia, że egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca. – Dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej – przekazał premier. 

Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Termin matur 2020 i egzaminów ósmoklasisty pozostaje wciąż wielką niewiadomą. Dariusz Piontkowski mówił we wtorek, że jego resort będzie starał się zorganizować egzamin ósmoklasisty i maturalny "prawdopodobnie w czerwcu, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli". Szef resortu edukacji podkreślił, że arkusze egzaminacyjne są już gotowe

Termin matur 2020 i egzaminów ósmoklasisty. Morawiecki: ''na przełomie czerwca i lipca''

Mateusz Morawiecki podczas sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku zadeklarował, że matury, egzaminy zawodowe i egzaminy ósmoklasistów na pewno się odbędą. Termin matur 2020 i egzaminów ósmoklasisty - to według premiera ''koniec czerwca lub początek lipca". 

O dokładnej dacie postaramy się poinformować na cztery, a najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminami

– dodał Morawiecki. Zapewnił, że egzaminy będą organizowane "w taki sposób, by były maksymalnie bezpieczne, to znaczy ze sporym dystansem, korzystając ze wszystkich możliwych przestrzeni na terenie placówek szkolnych". 

Myślę, że letnia pogoda będzie dopomagać w tym, żeby takie egzaminy mogły być przeprowadzone

– mówił premier.

Zobacz także

Premier wezwał ósmoklasistów i maturzystów, by jak najlepiej przygotowali się do egzaminów. Pocieszał ich, że nie tylko oni, lecz i inne grupy "wszyscy jesteśmy dotknięci kornawirusem" i apelował o wyrozumiałość.

Odnosząc się do planów wobec studentów i kwestii egzaminów na uczelniach premier powiedział: "Jak pamiętam moje egzaminy, to strach czasami było wejść do pokoju z profesorami, bardzo groźnymi. Myślę, że egzaminy on line są troszeczkę łatwiejsze, mniej stresujące".

loader

RadioZET.pl/PAP