Zamknij

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Poznaliśmy pierwsze wytyczne dla branży

11.05.2020 16:17
Fryzjer
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Dokładnie za tydzień, czyli 18 maja najprawdopodobniej nastąpi otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Zakłada to trzeci etap luzowania ograniczeń w Polsce. Wiadomo jednak, że z usług fryzjerskich nie skorzystamy na starych zasadach.

W tym tygodniu na stronach Ministerstwa Rozwoju zostaną opublikowane wytyczne dla branż, które mają być odmrożone w drugiej połowie maja - zapowiedziała w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Restauracje, salony fryzjerskie, kosmetyczne mają fukncjonować w nowym reżimie sanitarnym, z nowymi wytycznymi. 

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Nowe wytyczne 

Na stronie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego pojawił się plakat w wytycznymi, które powstały w oparciu o przewodnik „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”. Nowe zalecenia dla branży fryzjerskiej były przez wiele dni konsultowane m.in. z Izbą Kosmetologów, przedstawicielami branży zrzeszonymi w inicjatywie BeautyRazem oraz OSSP Fantasmagorie. 

Jak będzie wyglądać wizyta u fryzjera w nowym reżimie sanitarnym? Umówimy się nie osobiście, a przez telefon lub internet. Do salonu nie będzie sensu przychodzić zbyt wcześnie, bo zostaną zlikwidowane poczekalnie. 

Zobacz także

Fryzjer i kosmetyczka będą nas przyjmować w odzieży ochronnej. Zanim siądziemy w fotelu, będziemy mieć zmierzoną temperaturę. Czeka nas też krótka ankieta na temat samopoczucia. Nie będzie możliwości wypicia kawy lub herbaty. Dostepna będzie tylko woda w jednorazowych opakowaniach.

13_infografika_fryzjerstwo
fot. kosmetyczni.pl

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl