Zamknij

Uczniowie klas I-III wracają do szkół. Znamy termin powrotu

11.01.2021 17:19
Powrót dzieci do szkół
fot. Julian Sojka/East News (zdjęcie poglądowe)

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosili podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że 18 stycznia to termin, w którym uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej będą mogli ponownie uczyć się w trybie stacjonarnym, z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Szef MZ stwierdził, że otwarcie nauczania stacjonarnego w klasach I-III to "najbardziej nieśmiały krok", który uwzględnia ryzyko rozwoju pandemii z kosztami nauczania zdalnego i nieprzebywania dzieci w tym wieku w swoich grupach rówieśniczych.

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - powiedział Niedzielski.

Obostrzenia obowiązują do 30 stycznia

Jak ogłosili obaj ministrowie, przynajmniej do 30 stycznia obowiązują pozostałe obostrzenia. Oznacza to, że zamknięte pozostaną placówki kulturalne, lokale gastronomiczne działać będą jedynie w trybie "na dowóz/wynos", a hotele dostępne będą jedynie dla medyków albo robotników.

Ograniczone (do sklepów spożywczych, aptek, drogerii i księgarń) będzie także funkcjonowanie galerii handlowych. Zgromadzenia będą mogły się odbywać w liczbie maksymalnie 5 osób, a spotkania towarzyskie i rodzinne w domach w liczbie 5 osób (nie licząc domowników). 

RadioZET.pl/PAP/Twitter