Zamknij

Konferencja Dworczyka i Maląg. Nowe informacje ws. szczepień przeciw Covid-19

24.01.2021 14:50
Michał Dworczyk
fot. Kancelaria Premiera

Konferencja prasowa szefa KRPM Michała Dworczyka oraz minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg zaplanowana jest na godz. 15:30. Jej przebieg będziemy relacjonować na RadioZET.pl. 

  • Koronawirus w Polsce. 4683 nowe zakażenia i 110 ofiar śmiertelnych - to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia z niedzieli
  • 701 164 szczepienia przeciw Covid-19 wykonano od końca grudnia w Polsce. Obecnie trwają szczepienia tzw. grupy 0, od poniedziałku ruszają szczepienia osób powyżej 70. roku życia
  • Konferencja prasowa szefa KRPM Michała Dworczyka oraz minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg odbyła się o godzinie 15:30

Koronawirus w Polsce. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4683 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 110 ofiarach śmiertelnych. W obydwu przypadkach zanotowano spadek względem statystyk z ostatnich dni.

Szczepienia przeciw Covid-19 trwają w Polsce od końca grudnia. Obecnie trwają szczepienia osób z tzw. grupy zero (pracowników służby medycznej). Od poniedziałku 25 stycznia mają rozpocząć się tzw. szczepienia populacyjne dla osób powyżej 70. roku życia. 

Ile osób zaszczepiło się do tej pory przeciw Covid-19? Jak wynika z danych zamieszczonych w niedzielę na rządowej stronie internetowej gov.pl, w Polsce wykonano jak dotąd 701 164 szczepienia. Z informacji tych wynika, że odnotowano 376 niepożądanych odczynów; zutylizowano 1905 dawek szczepionki.

Konferencja Michała Dworczyka i Marleny Maląg na żywo

O godz. 15:30 odbyła konferencja prasowa z udziałem szefa Kancelarii Premiera oraz pełnomocnika rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michała Dworczyka, a także minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

RadioZET.pl/PAP/RadioZET.pl