Zamknij

Konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski ogłosi zmiany w obostrzeniach?

19.02.2021 13:25
Konferencja Adama Niedzielskiego, Michała Dworczyka i  Piotr Müllera. 19 lutego. Na żywo. Nowe obostrzenia
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa KRPM Michała Dworczyka oraz rzecznika rządu Piotra Müllera jest zaplanowana na piątek na godz. 15:00. Jej przebieg będziemy relacjonować na żywo RadioZET.pl. 

Konferencja ministra zdrowia na żywo

19 lutego o godz. 15:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa Kancelarii Premiera i pełnomocnika rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michała Dworczyka, a także rzecznika rządu Piotra Müllera. Konferencję będziemy transmitować na żywo na RadioZET.pl. 

Koronawirus w Polsce. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 777 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 241 osób: 43 osoby z powodu COVID, a 198 ze względu na współistnienie koronawirusa z innymi schorzeniami. 

Szczepienia przeciw Covid-19 trwają w Polsce od końca grudnia.  Obecnie przeprowadzane są m.in. szczepienia konkretnych grup zawodowych, w tym nauczycieli. 

Ile osób zaszczepiło się do tej pory przeciw Covid-19? Jak wynika z danych zamieszczonych rządowej stronie internetowej gov.pl, w Polsce wykonano jak dotąd 1 691 115 szczepień pierwszą i 865 884 drugą dawką. W przypadku 2364 pacjentów wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, a 4 125 dawek zostało zutylizowanych.

RadioZET.pl/PAP/gov.pl