Zamknij

Konferencja prasowa ministra zdrowia. ”Nawet 15-20 tysięcy zarażonych dziennie”

19.10.2020 13:48
Adam Niedzielski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej zapowiedział, że rząd przygotowuje się na możliwy wzrost liczby zakażonych koronawirusem. W każdym województwie mają powstać szpitale tymczasowe. Będzie także współpraca z prywatną służbą zdrowia. Powstanie lista szpitali prywatnych, które utworzą łóżka Covidowe. Minister obiecał też większe pieniądze dla personelu medycznego.

Konferencja prasowa premiera ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i rzecznika rządu Piotra Mullera odbyła się zgodnie z planem o godz. 13. Wcześniej ogłoszono m.in., że Stadion Narodowy zamieni się w szpital polowy (tymczasowy). W poniedziałek o poranku potwierdził to w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu ZET szef KPRM Michał Dworczyk.

Z kolei minister Niedzielski w mediach rządowych zapowiedział budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie. Na początek wskazał siedem miast. Podczas poniedziałkowej konferencji nie chciał już podać konkretnych lokalizacji.

Zobacz także

Niedzielski dodał jednak, że przy obecnym tempie wzrostu zachorowań musimy liczyć się z najczarniejszych scenariuszem, a więc z liczbami rzędu 15-20 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem dziennie. 

Konferencja prasowa ministra zdrowia. Nowe obostrzenia już obowiązują 

Czwartkowa konferencja prasowa ministra zdrowia i premiera Mateusza Morawieckiego zakończyła się ogłoszeniem nowych obostrzeń. Od soboty 17 października obowiązują nowe zasady funkcjonowanie lokali gastronomicznych, zamknięte są baseny i siłownie, obowiązują limity osób w transporcie publicznym, a w strefie czerwonej - w sklepach. 

Nowe restrykcje dotyczące organizacji wesel, imprez okolicznościowych obowiązują od poniedziałku 19 października. W strefie czerwonej nauka w liceach i technikach odbywa się zdalnie. Strefa żółta do nauka hybrydowa: częściowo w budynku, częściowo w domu.  

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl