Zamknij

Konferencja premiera Morawieckiego. Aż 152 czerwone strefy i nowe obostrzenia

15.10.2020 18:04
Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski
fot. screen Kancelaria Premiera Twitter

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili dziś na wspólnej konferencji prasowej nowe obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach, w związku z rekordowymi bilansami nowych zakażeń koronawirusem. Blisko połowa Polski znajdzie się od soboty w strefie czerwonej, gdzie wrócą znane z wiosny rygory - m. in. limit klientów na kasę w sklepach, zakaz imprez okolicznościowych. Zamknięte zostaną siłownie i baseny, a nauka odbywać się będzie w formie zdalnej (czerwone strefy) i mieszanej (żółte).

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbędzie się między godz. 13 a 15. W czwartek o 11.30 spotyka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Jak zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk, rząd przedstawi dalsze działania w związku z rozwojem pandemii. Przypomnijmy, że 15 października padł nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8099 nowych przypadkach. Zmarło też 91 chorych. W ciągu doby wykonano ponad 64,5 tys. testów na wykrycie koronawirusa, wobec ponad 43,8 tys. poprzedniego dnia.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który był w czwartek Gościem Radia ZET, powiedział, że dziś zapadnie decyzja, czy uczniowie zostaną w domach w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Polityk PiS zdementował również medialne doniesienia o możliwym wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 19:00. Z kolei zakaz wesel na terenie całego kraju to postulat, który rząd bierze pod uwagę.

Konferencja premiera na żywo. Gdzie nowe czerwone i żółte strefy?

Nowe obostrzenia w Polsce obowiązują od 10 października. Cały kraj jest już żółtą strefą. Na covidowej mapie Polski jest też ponad 30 powiatów i kilka dużych miast, które znalazły się w czerwonej strefie. W czwartek przedstawiona zostanie nowa mapa czerwonych stref. Zaostrzonymi restrykcjami ma być objęte nawet 100 powiatów, w tym wiele dużych miast. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Artykuł aktualizowany

RadioZET.pl