Zamknij

Polska wysyła medyków na Słowację. Morawiecki: chcemy pomóc

PAP
22.01.2021 12:38
konferencja mateusza morawieckiego
fot. Mateusz Grochocki/East News

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego w piątek w południe dotyczyła polskich medyków, którzy tego dnia wyruszają na Słowację. - Chcemy pomoc w testowaniu - mówił Morawiecki.

Mateusz Morawiecki, tuż przed odlotem polskich medyków na Słowację, podkreślał, że Polska chce pomóc w testowaniu Słowaków zgodnie z ich programem, zwłaszcza na terenach przygranicznych. - Chcemy na terenach przygranicznych pomóc po to, żeby również od tej strony mieć lepsze zabezpieczenie w związku z pandemią COVID-19, ale solidarność to także marka eksportowa Polski - podkreślał premier podczas piątkowego briefingu na lotnisku wojskowym na Okęciu.

Morawiecki przypominał w tym kontekście o pomocy polskich strażaków podczas pożarów w Szwecji czy wysyłaniu domów kontenerowych do Grecji i Libanu. - Kalkulacje to jedno, ale wartości i solidarność to niezbywalna wartość, dzięki której polska marka umacnia się na całym świecie - dodał Morawiecki. Dziękował około 200 medykom, którzy zgłosili się w ramach wolontariatu. 

RadioZET.pl/ Centrum Informacyjne Rządu/ PAP/ Twitter