Zamknij

Koniec obowiązku noszenia maseczek. Brak limitów w sklepach i barach

27.05.2020 11:55
Konferencja premiera Morawieckiego
fot. PAP

Koniec obowiązku noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach ogólnodostępnych od soboty 30 maja. Mateusz Morawiecki, Łukasz Szumowski i Piotr Gliński przedstawili 27 maja kolejny etap luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki. Od soboty 30 maja nie będą obowiązywały już limity klientów w sklepach, restauracjach, kawiarniach i barach. Od 6 czerwca ponownie otwarte zostaną: kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, parki rozrywki, kluby fitness. 

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego była wstępnie zapowiadana na 26 maja, ale ostatecznie ma się odbyć 27 maja rano. Tę informację przekazał we wtorek po południu rzecznik rządu Piotr Müller.

Oznacza to, że w środę zostaną przedstawione terminy wdrażania kolejnych etapów odmrażania gospodarki i życia społecznego. Czego oprócz zniesienia obowiązku noszenia maseczek możemy się spodziewać w ramach kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń? Najpewniej odmrożenia wesel. Rząd zapowiadał to już zresztą kilka dni wcześniej. Mowa o dopuszczeniu do organizacji wesel do 50 osób (nie wliczając obsługi). Być może w nowym reżimie sanitarnym będą też działać salony masażu, solaria, siłownie, kluby fitness, a także teatry i kina. Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego będzie relacjonowana na żywo na RadioZET.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl