Zamknij

Nowe ognisko koronawirusa. Ksiądz podczas pierwszej komunii zakaził 12 dzieci

10.07.2020 18:53

Powiat limanowski to nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Po Pierwszej Komunii Świętej w Koninie zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 19 osób, w tym 12 dzieci. Źródłem zakażenia miał być ksiądz proboszcz z  parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. 

Pierwsza Komunia Święta
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce potwierdzono po otrzymaniu wyników testów na koronawirusa spośród 122 osób, które uczestniczyły w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w Koninie. Sanepid w powiecie limanowskim poinformował o 19 pozytywnych wynikach. Wśród zakażonych koronawirusem jest 12 dzieci.  

Osoby z pozytywnym wynikiem są obecnie kontaktowane z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali jednoimiennych w Krakowie. Muszą być przez nich skonsultowane

 - powiedziała Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej.

 Źródłem zakażenia miał być ksiądz proboszcz z  parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który w dniach 25 i 26 czerwca przewodniczył uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. 

Zobacz także

Powiat limanowski. Koronawirus na Pierwszej Komunii Świętej w Koninie

Jak informuje krakowska ''Gazeta Wyborcza'', zakażonych po Pierwszej Komunii Świętej w Koninie może być więcej. Uczestnicy uroczystości kontaktowali się z innymi osobami, jedno z dzieci jechało na wycieczkę autokarową, która decyzją sanepidu została przerwana. 

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u 37 tys. 216 osób. Zmarło 1 562 z nich. W piątek 10 lipca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 265 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 11 osób

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/sadeczanin.info/Gazeta Wyborcza