Zamknij

Były minister zdrowia zakażony koronawirusem. "Chorobę przechodzę ciężko"

05.11.2020 09:59
Konstanty Radziwiłł
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Konstanty Radziwiłł, obecny wojewoda mazowiecki i były minister zdrowia w rządzie Beaty Szydło jest zakażony koronawirusem. Radziwiłł poinformował o tym w felietonie opublikowanym w najnowszym wydaniu czasopisma "Menedżer zdrowia".

Konstanty Radziwiłł jest zakażony koronawirusem. Były minister zdrowia w rządzie Beaty Szydło, a obecny wojewoda mazowiecki poinformował o swojej chorobie na łamach gazety "Menedżer zdrowia".

Zobacz także

"Choruję na Covid-19. Chorobę przechodzę na tyle ciężko (duszności, wartości saturacji nieco poniżej normy, duże dawki sterydów), że z każdym dniem zyskuję dodatkowe argumenty do walki z niedowiarkami negującymi problem pandemii" - czytamy w tekście.

Konstanty Radziwiłł zakażony koronawirusem

Pisząc szerzej o problematyce pandemii Radziwiłł dodał, że nieuchronna po odmrożeniu ograniczeń życia społeczno-gospodarczego narastająca fala zakażeń "niesie za sobą niestety także wzbierającą falę chorych wymagających hospitalizacji, a za nią także falę najciężej chorych potrzebujących terapii z użyciem oddechu wspomaganego".

Zobacz także

"Jest to zadanie niespotykane w realiach polskiej służby zdrowia" - podkreślił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP