Zamknij

Zaskakujące wyniki sondażu. Prawie połowa Polaków przeciw noszeniu maseczek

22.05.2020 08:54
Maseczki
fot. Stefan Maszewski/Reporter

47 proc. badanych uważa, że obowiązek noszenia maseczek powinien zostać zniesiony. Odmiennego zdania jest 30 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Od połowy kwietnia aż do odwołania obowiązuje w naszym kraju nakaz noszenia maseczek ochronnych. Należy obowiązkowo zakrywać usta i nos w miejscach ogólnodostępnych, m.in. na ulicach, w sklepach, kościołach, na targowiskach i dworcach. 

Zobacz także

Co jakiś czas pojawiają się jednak doniesienia, jakoby rząd rozważał zniesienie albo przynajmniej ograniczenie tego obowiązku. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wspomniał o tym m.in. podczas środowej konferencji prasowej:

Jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną

A co o tym sądzą Polacy? "Super Express" opublikował w piątek sondaż, z którego wynika, że niemal połowa badanych (47 proc.) uważa, że obowiązek noszenia maseczek powinien zostać zniesiony. Odmiennego zdania jest 30 proc. ankietowanych. Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 15-17 maja br. na próbie 1089 dorosłych Polaków.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP