Zamknij

Ustawa dot. przeciwdziałaniu Covid-19 już w Sejmie

19.10.2020 16:57
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Piotr Molecki/East News

Ustawa dotycząca przeciwdziałaniu Covid-19 w Polsce trafiła już do Sejmu. Głosowanie nad projektem odbędzie się we wtorek.

Ustawa w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem Covid-19 w poniedziałek po południu wpłynęła do Sejmu. Wnioskodawcą jest grupa posłów PiS. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, projektem we wtorek ma się zająć Sejm.

Zobacz także

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że projekt jest gotowy i ma być rozpatrywany na wtorkowym posiedzeniu Sejmu.

Zobacz także

Ustawa dot. przeciwdziałaniu Covid-19 już w Sejmie

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w ustawie znajdzie się zapis, który wyłącza odpowiedzialność karną dla tych lekarzy, którzy w ramach walki z Covid-19, w ramach panującej epidemii popełnią błąd.

Jeżeli ten błąd będzie miał charakter nieumyślny, nie będzie miał charakteru takiego oczywistego zaniedbania, wtedy jest wyłączony rygor sankcji karnej

Adam Niedzielski, minister zdrowia

Kancelaria Premiera przekazała na Twitterze, że projekt ustawy zdrowotnej, zwany też ustawą "o dobrym Samarytaninie" to m. in: bezpieczeństwo prawne dla lekarzy walczących z Covid-19, 200 procent dodatku za walkę z Covid-19, 100 procent wynagrodzenia za czas kwarantanny i izolacji dla medyków, możliwość pracy na kwarantannie za zgodą pracodawcy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP