Zamknij

Ponad 150 nowych przypadków koronawirusa. Blisko 100 na samym Śląsku

20.05.2020 17:43
Koronawirus
fot. PAP

170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w 9 województwach - poinformowało w środę po południu Ministerstwo Zdrowia. Kolejnych 9 osób zmarło.

170 nowych i potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych przypadków koronawirusa w Polsce zanotowano w województwach: śląskim (93), mazowieckim (42), łódzkim (16), dolnośląskim (9), opolskim (5), świętokrzyskim (2), kujawsko-pomorskim (1), pomorskim (1) i podlaskim(1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem w wieku od 69 do 91 lat. Zgony miały miejsce w Kędzierzynie-Koźlu, Warszawie, Radomiu, Wrocławiu i Starachowicach. Większość osób – jak wskazało MZ - miała choroby współistniejące.

W środę 20 maja o poranku 301 nowych zakażeń koronawirursem w Polsce pochodziło z województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i w zachodniopomorskiego (1). Resort zdrowia poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych pięciu osób. 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce 

Nowe ognisko koronawirusa pojawiło się w Wielkopolsce. W środę potwierdzono ponad 70 nowych przypadków zachorowań wśród pracowników fabryki mebli z Baranowa koło Kępna. Zakład zatrudnia ponad tysiąc osób. Razem choruje już ponad 150 osób zatrudnionych w fabryce.

Pracodawca zabezpieczył wszystkich pracowników w środki ochrony osobistej i dwa razy zdezynfekował zakład. Starosta kępiński zapewnia, że władze podejmują wszystkie działania w celu wyeliminowania zagrożenia.    

Koronawirus w Polsce. Statystyki z 20 maja 

Z koronawirusa wyzdrowiało w Polsce już 8183 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 2414 chorych. Osoby hospitalizowane nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub chorują na COVID-19. Dopiero test, którym są poddawane, daje potwierdzenie, czy są zakażone. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że na kwarantannie przebywa 76 957 osób. To te, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi lub z podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – jak podał resort – objęto 18 984 tys. osób. Nie miały one bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia np. jeśli pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

W Polsce łącznie zanotowano dotąd 19 739 przypadków zakażenia, zmarły 962 osoby. 

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl