Zamknij

Nowe ognisko koronawirusa po weselu. Zakaziły się 23 osoby

27.08.2020 18:33
Karetka
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Koronawirus na Warmii i Mazurach. W czwartek 27 sierpnia odnotowano rekordowy dobowy przyrost zachorowań na Covid - w sumie 51 przypadków. Nowe ognisko koronawirusa pojawiło się po weselu w Bartoszycach. 

Wesele w Bartoszycach to nowe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach. Testy potwierdziły zakażenie u 23 osób. - Miejscowy sanepid dociera do wszystkich kontaktów z uczestnikami wesela w Bartoszycach. Zakażeni to osoby w różnym wieku począwszy od dzieci aż po osoby starsze. Przechodzą zakażenie bezobjawowo. Przebywają w izolacji domowej - poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. 

Sanepid dociera również do osób z tak zwanych kontaktów, aby skierować je na kwarantannę. Jaka będzie ostateczna liczba osób na razie nie wiadomo. 

Koronawirus na Warmii i Mazurach

Policja wraz z inspekcją sanitarną kontroluje jak przestrzegane są aktualne obostrzenia. Dotyczy to komunikacji miejskiej, dyskotek czy domów weselnych. Wśród 51 nowych przypadków odnotowanych w czwartek są kolejne osoby po zakażeniu w gabinecie kosmetycznym w powiecie kętrzyńskim, gdzie na kwarantannę skierowano 90 osób. To również powracający z letniego wypoczynku: w kraju i zagranicą, w tym z Turcji.

Służby wojewody poinformowały także o śmierci osoby zakażonej na COVID. To 79-letnia mieszkanka Olsztyna, która zmarła w szpitalu w Grudziądzu. Miała choroby współistniejące. Jest ona 8. ofiarą śmiertelną koronawirusa na Warmii i Mazurach.

Na Warmii i Mazurach łącznie do tej pory odnotowano 835 zakażeń. Wyzdrowiało 366 osób.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce 27 sierpnia 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane, według których w czwartek 27 sierpnia odnotowano 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób. Nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: małopolskiego (233), śląskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (92), pomorskiego (71), warmińsko-mazurskiego (51), łódzkiego (47), podkarpackiego (33), dolnośląskiego (28), kujawsko-pomorskiego (24), świętokrzyskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (14), lubuskiego (12), podlaskiego (12), zachodniopomorskiego (11).

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 64 tys. 689 osób, zmarło 2 tys. 10 chorych. Wyzdrowiało 44 tys. 97 pacjentów.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP